| Cristian986 a întrebat:

Salut din nou. Stie cineva cum se face un yoyo. Am vazut multe clipuri pe youtube dar le lipseste ceva. Am vazut la intr-o poza ca pe langa axul principal mai este o rotita (ca o piulita). Deci care imi da un raspuns concret ii dau funda.

1 răspuns:
| smartlollipop a răspuns:

Poate ca rotita aceea era pentru ca yoyo-ul sa se invarta mai bine, pentru ca doar cu o ata se poate innoda prea usor. Am avut un yoyo de plastic tot asa cu o rotita, si era mult mai bun decat altul de lemn fara, il tineam mai mult in aer.
Uita -te aici : https://www.youtube.com/watch?v=phakU6DEy-0.
Sau daca nu aici, sunt cele mai bune pe care le-am gasit.
Succes!