| Dyidy a întrebat:

îmi puteți spune o rasa de broască țestoasă care trăiește și în apa, dar și pe uscat?

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Pai broastele testoare de Florida, care se gasesc la noi in petshop-uri. Le poti tine in apa, dar si pe uscat. Cand le dai de mancare trebuie sa le pui in apa.

Mai sunt si altele, dar astea sunt mai des intalnite la noi.

Pa.

1 răspuns:
| ɹαℓυ a răspuns:

La nivel global, exista in jur de 300 de specii de testoase impartite in trei categorii principale: de uscat, de apa dulce si de apa sarata sau marine. Deci nu am auzit de vreo rasa care sa traiasca in ambele medii de viata.