| MarianM8777 a întrebat:

Mi-am dat seama ca sunt pasionat de fotografie si as vrea sa imi cumpar un aparat foto cu care sa ma perfectionez.

As avea nevoie de niste sugetii. N-am mai avut pana acum un aparat foto si oscilez intre Sony Cyber Shot DSCHX350, Canon SX540 HS si am mai gasit un Nikon COOLPIX B500.

Pe care sa-l cumpar? Sau daca aveti alte sugestii, care s-ar incadra in acest pret, sunt deschis.

Multumesc! (Funda si Vot)

4 răspunsuri:
| fyndtnydt7u a răspuns:

Dacă intri în fotografie, mai bine începi cu un DSLR entry level. Eu am un Nikon D3300. E foarte bun. Camerele compacte nu prea sunt pentru fotografi. Ele sunt făcute doar ca să fie ușor de cărat și de folosit, mai mult pentru travelling. Succes!

| NushCeSaFac a răspuns:

Eu am un Sony A7 Kit (mirrorless; mai scumputa) dar dintre cele mentionate ti-as recomanda Canon-ul. Cel mai important e sa UIȚI de acel Nikon.

| mihai69 a răspuns:

Http://cameradecision.com/......-DSC-HX350
http://www.digicamdb.com/......-sx540-hs/
Astea cam confirmă și ceea ce aș fi spus din capul locului: Nikon.
Dar e alegerea ta; poate ai nevoie și de facilități pe care Nikon nu le oferă, atunci alegi aparatul ce le deține.

| AL_ID_2000 a răspuns:

Sa iti iei Sony, e foarte bun, are un pret avantajos si este si foarte rezistent si face poze de calitate