| sebastian1331 a întrebat:

Salut prieteni! Am o intrebare pentru voi. Am participat la concursul acela 'Phineas & Ferb Chain Reaction' si azi s-au selectat finalistii (10): http://www.disney.ro/......-reaction/ ('Inscrie-te si voteaza', acolo ii gasiti pe cei 10). Partea cu adevarat dubioasa este ca cel putin 5 dintre ei (daca nu chiar toti) sunt nemti; fie ca unii chiar vorbesc germana, fie din cartile pe care le folosesc in reactie (carti in limba germana). Si nici ceilalti participanti nu dau semne ca ar fi romani.
In regulile concursului, se spune clar ca pot participa la concurs doar persoane (copii) cu domiciliul in Romania.
Dar am cautat si am aflat ca si in Germania a fost acest concurs iar 'rectiile finaliste' de la noi sunt exact cele castigatoare de la ei. Deci toti finalistii romani sunt nemti! (ce chestie)
Va invit sa le vedeti din nou (doar ca in Germania): http://disneyxd.disney.de/stunt/phineasandferb/chainreac tion/
Chiar nu ma asteptam la asa ceva din partea Disney Romania. Sunt oarecum dezamagit (exact, pentru ca participasem si eu)
Voi ce parere aveti? (tinand cont de faptul ca, castigatorul primea un MacBook (cam 1.000 $) iar ceilalti 9 cate un IPod Nano

21 răspunsuri:
| cocosnucifera a răspuns:

Tocmai asta am constatat si eu, care am participat, tocmai vroiam sa postez o intrebare pe aceeasi tema cu tine, aici pe TPU, astia chiar sunt nesimtiti, am fost complet dezamagita.

| cocosnucifera a răspuns:

Am trimis si eu mail dar nu o sa-ti raspunda niciodata, ai vazut ce scrie la termeni? ALTELE. Participând la acest concurs sunteţi de acord să respectaţi aceşti termeni şi condiţii şi deciziile Promotorului care au caracter decisiv în toate chestiunile legate de concurs. Nici o corespondenţă nu va avea efect. Promotorul îşi rezervă dreptul de a descalifica orice Participant şi/sau câştigător la absoluta sa libertate de judecată din orice motiv şi fără o notificare în conformitate cu aceşti termeni şi condiţii. Lista câştigătorilor este disponibilă pe Website şi/sau scriind la următoarea adresă: Chain Reaction Voters Competition, Disney XD, Building 12, 566 Chiswick High Road, London W4 5AN UNITED KINGDOM. putem sa incercam sa le trimitem o nemultumire si pe adresa asta feedback@disneychannel.co.uk, dar cred ca trebuie sa scriem in engleza, sunt la fel de nervoasa ca si tine... dar imi fac sperante ca e o greseala si ca poate mai avem sanse.

| cocosnucifera a răspuns:

Si pe site-ul din ungaria e laughing

| cocosnucifera a răspuns:

Posibil, dar asa mi se pare ca mai mult isi fac publicitate negativa, cat timp ti-a luat sa faci reactia? mie 5 zile big grin

| cocosnucifera a răspuns:

E inselaciune, pun pariu ca castigatorii nu ai castigat nimic, si probabil ca sunt reactiile organizatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A schimbat... a scris ca catigatorii apar pe 10 august adica maine... sper sa aparbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca au realizat ce se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba accum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am participat si eu iar dupa prima zi cu cei 10 nemti au aparut finalistii adevarati printre care si eu. Dar acum este 30 August. probaboil ca maine se vor schimba cu adevaratii castigatori cum s-a intamplat si atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat ceea ce spuneti chiar a fost un concurs si unul bun si interesant.Am participat si am ajuns in cei 10 finalisti si am castigat un Ipod nano si o perechie de slapi o trusa, brelocuri si altele.Chair a fost un concurs interesant

| Jane a răspuns:

Da, este foarte ciudat, intr-adevar. Eu nu am participat, dar oricum, mi s-a parut interesant si nu mi se pare corect. Oricum, tu bucura-te ca ai participat, ca ai fost corect si ceilalti au gresit. Nu e vina nimanui, dar nici nu putem face nimic. Sper ca te-am ajutat!

| Rares95 a răspuns:

Stiti cum sta treaba? acelasi canal disney channel ruleaza in toate tarile insa, pentru fiecare tara se dubleaza cu voce in limba respectiva.Concursul s-a desfasurat doar intr-o tara si a fost adaugat la canalul disney channel.Acelasi canal, disney channel ruleaza in celelalte tari.Asta e parerea mea si de aia s-a creat atata nebunie.Corect ar fi fost sa fie concursul in toate tarile in care se ruleaza disney channel.Asta estraight face

| sebastian1331 explică:

Le-am trimis un mail de dimineata la 'ajutor@disney.ro' (singura adresa de contact de pe site) prin care mi-am exprimat nemultumirea si le-am cerut niste explicatii.
Puteti si voi sa le scrieti pentru a creea o oarecare presiune asupra lor. (parerea mea)

| sebastian1331 explică:

Nu stiu ce greseala sa fie, pentru ca am intrat si pe Disney Polonia unde acelasi concurs este in desfasurare si la ei exact aceiasi 10 finalisti sunt pe site...nu stiu ce sa zic...doar ca e total necinstit.

| sebastian1331 explică:

Acum am vazut si eu... e calomnie laughing

| sebastian1331 explică:

In concluzie, nu este un concurs si nu a fost niciodata...doar mai multa publicitate pentru Disney Channel

| sebastian1331 explică:

@ cocosnucifera. da, mi-a luat cam 4 zile sa o fac...mai mult am stat sa ma gandesc, dar tot banalitate a iesit

| sebastian1331 explică:

Ce s-a intamplat pe site-ul Disney? Nu mai sunt acele 'rectii' si cica maine incepe perioada de votare...

| sebastian1331 explică:

Oricum, premii nu stiu daca o sa se dea ceva. Conteaza sa fii in aia' 10 happy

| sebastian1331 explică:

Da, se pare ca nu a fost niciun concurs. Normal ca cei de la Disney Romania au schimbat Regulamentul (ceea ce este total gresit, din moment ce la inceputul asa-zisului 'concurs' aveai alti 'Termeni si alte Conditii') si au transformat concursul in ceva 'a vota reactiile nemtilor'.
Era chiar asa de greu sa posteze ce au primit de la noi toti care am muncit 4, 5 zile? Poate nu dadeau premii, dar macar ne era oarecum recompensata munca.
Disney Romania, oameni de nimic!

| sebastian1331 explică:

De dimineata nu-mi apareau laughing...tre' sa-mi cer niste scuze pe la Disney