| anonim_4396 a întrebat:

a adus mama o pisica de la servici, e destul de mica, si vreau sa o tin in casa.Doar ca nu stiu cum sa o ingrijesc, unde sa o pun sa isi faca nevoile, etc.Ma puteti ajuta?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Claudiiiaa a răspuns:

Nu este foarte greu, ii cumperi o litiera(un fel de ladita)si nisip pentru pisici de a pet shop; pentru mancare, ii cumperi un bol pentru mancare(tot de la pet shop) daca nu vrei sa mai dai banii pe bolul cu mancare de la pet shop ii poti da un castro de prin casa, si mancare, eu iti recomand sa nu ii iei whiskas.iti spun din proprie expereienbta, si mai multi veterinari mi-au spus, ca aceasta mancare...cum sa iti explic,este ca un fastfood pentru pisici, contine extrem de multa aroma, care o poate imbolnavi pe pisica, si daca ii dai aceasta hrana, se va obisnuii cu ea, si nu vamai manca nici un alttip de mancare, oricum, ideea este ca se poate imbolnavii la ficat, am avut o pisica care a murit din aceasta cauza, si eu obisnuiam sa o hranesc cu whiskas. cumpara-i orice altceva, iti recomand royal canin in continuare ea nu ae nevoie neaparat de un loc special in care sa doarma, si de spalat, nu o spala, pentru ca se imbolnaveste, am intrebat veterinarulwinking. si cand e mai mare, candincepe sa ii cada blanita (sa naparleasca) ii poti cumpara o perie.pentru i ocupa timpul, cumpara-i o jucarie.

2 răspunsuri:
| Claudiiiaa a răspuns:

Scuze pentru greseli, nu prea imi merge tastatura happy

| rebe15 a răspuns:

Ohhh. eu am crescut cu pisicile. te pot ajuta. uite ce sa faci :
1. Daca esti dispusa cumpara o ladita pentru pisici in care sa pui nisip ca sa isi faca nevoile. Tine acea ladita in baie sau pe hol pentru ca daca o tii la tine in camera va mirosi urat (stiu din experiaenta ). Daca vrei sa si doarma cu tine lasa-i usile deschise.
2. cumpara si un castronel pentru. pisici in care sa manance (iti recomand mancare Wiskas ).
3. Va trebuii sa ii faci baie ca sa fii sigura ca nu are purici. Deci va trebuii sa iei sampon.
4.Ii poti lua o perie daca are parul mare.
5. O jucarie optional ca sa nu se plictiseasca.
Cam atat. Sper ca te-am ajutat. Funda?