| ROeXeRO a întrebat:

Salut, TPU!
Am niste prieteni care au niste caini de rasa frumoasa, niste shih - tzu si bichoni, si mi-as dori sa imi cumpar si eu un bichon. Si m-am dus si m-am interesat si cand le-am spus parintilor, ei au spus ca nu vor sa tina caini in casa. Daca as vrea sa imi iau si eu un caine de curte, ar fi de acord. Dar problema este ca eu deja am un caine de curte de 5 ani, si mi-ar fi mila sa il donez. Cateva sugestii cum as putea sa ii conving? Dau funda, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| LeKko a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar parintii sau oamenii care nu accepta animale in casa, sunt greu de convins...incearca sa-l aduci intr-o zi acasa, sa-l vada, poate se indragostesc de elwinking si daca esti elev, cred ca rezultatele cu + la scoala le-ar demonstra ca acel sufletel te-a motivat sau te motiveaza sa le multumesti in acest fel! bafta!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Incearca sa le explici cat de mult iti plac acesti caini, dar, parerea mea este ca mai bine ai asculta de parintii tai, deoarece ei ti-au dat viata si stiu mai bine ce este bine pentru tine. O dimineata frumoasa iti doresc.

| EkToR a răspuns:

Nici ai mei nu au fost de acord de prima data era vorba si de o rasa mare (Cane Corso)
Oricum eu am facut in felul urmator de ziua mea nu le-am cerut cine stie ce cadouri prieteilor ei singuri au observat ca vr un catel si miau luat nul iar parintii mei nu lau dus la tara deoarece au zis ca isi bat de cadou si ca mai e si de rasa dupa incet incet lea convenit ideea de caini prin casa acum am un cane corso dupa a urmat un bulldog englez dupa si un pitbull (curte da tot in casa ii tin)

| 12lopn a răspuns:

Eu am 2 caini de 6 ani si mi-am cumparat un ciobanesc germansi tot in curte sta, iar parintii mei nu au comentat ( am 3 caini, da big grin ). poti sa le spui ca mai multi caini sporesc securitatea casei voastre.winking