| Bonca_Liana_2000 a întrebat:

Am o problema. Mi-as dori din toata inima un bichon Maltese, Dar stau la bloc. Ie-am spus parintilor ca vreau UN caine, Dar au spus cand ne mutam la casa. Si asta se va intampla peste 100 de ani. Ei spun ca UN caine face mizerie si atunci cand voi
Fi la scoala va sta singur. Va rog! Spuneti-mi cum sa ii conving. Funda

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca va invata sa faca nevoiele afara nu vei avea probleme cu mizeria,dar va face putina mizerie pana va invata, iar de stat singur acasa daca ii dai ceva de facut, sa fie ocupat si sa nu se apuce de ros va putea sta linistit, dar de obicei bichonilor le plac compania oamenilor, iar daca nu va sta cu el nimeni mai mult de 3-4 ore nu va fi un caine fericit.

| Razor4free a răspuns:

Invata-l sa faca afara si incearca sa le spui ca daca face ceva rau iti asumi responsabilitatea. Si incearca sa iei rezultate bune la scoalawinking.
Succes! Si eu am (3) bichoni maltezi.

| Bonca_Liana_2000 explică (pentru Razor4free):

Am deja rezultate foarte bune.

| luizahellgirl a răspuns:

Daca vrei sa ii convingi pe parintii tai sa iti ia un canie e destul de greu mai intai incearca sa fi o fata model daca nu merge roaga-i si spune-le ca asta e dorinta ta si ca ar trebui sa o accepte daca nu merg toate astea ia-ti un caine si tinel la tara