| teran15 a întrebat:

Am si eu la mine niste papagali perusi i-am primit de ziua mea si nu stiu ce nume sa le pun.Sa stiti unul este mascul si unul este femela.
Nu spuneti nume jignitoare, va rog! Dau funda la cele mai bune nume!

Răspuns Câştigător
| WeLoveIceCream a răspuns:

Si eu am avut papaglai mascul si femela. poti inceerca nume ca acestea(voi scrie in paranteze cum se citesc); pentru mascul: Coco(coco), Pakko(paco), Pakkito(pachito), Strudel(shtrudel), Rocko(roco), Ricki(richi), KiKi(chichi), Crocko(croco), Roary(rori), Colinutz(colinutz), CocY(cochi). Pentru femela: Bella(Bela), Bellisima(Belisima), Cocolina(cocolina), Colinutza(Colinutza), KoKita(cochita), Ricutza(ricutza), Corinda(corinda), Pakkela(pachela). ideile astea mi'au venit, le cunosc de la prieteni de'ai mei care au papagali. Daca iti plac, imi dai si fundita?batting eyelashes.Bye...

9 răspunsuri:
| Anduuu a răspuns:

Buna, iti propun rico(sau coko) si kachiri...mie-mi plac!

| tomy111 a răspuns:

Roko si Rikyhappy

| szmotovio a răspuns:

Pentru mascul:coco, poly, roco, yary
pentru femela:cocuta,

| MoatZa a răspuns:

La baiat [fred,barney,paco,taco,martin,carlos,roby,]
la fata [wilma,caty,eli,carla,dudu,tina,pamela,pamy,nina,stely,stelutza,roky, tania., gina.on the phone
sper ca te-am ajutat cu ceva.

| PeStraziGoale a răspuns:

Foca si molaughing

| PlasticMoon a răspuns:

VyVy si AdA happy[daca e fata sau baiat]
[daca sunt baieti]
VyVy si BoBo
[sau daca sunt fete]
AdA si LuLu
sper ca ti au fost de folos :*

| PlasticMoon a răspuns:

VyVy si Ada sau LuLu si Bobo happy

| Rainbow_4693 a răspuns:

Pentru mascul poti sa ii pui numele: Papi, Paco, Pecho, Nony, Toto, iar pentru femela: Mia, Nelli, Viki, Lala, Nini

| fabrigeou a răspuns:

Sal Cristi, as putea sa-ti spun cateva nume raki si paki