| vladehg a întrebat:

Am un ciobanesc german in varsta de 5 ani si vreau sa il duc la cursuri de dresaj. Am sanse se invete ceva sau e prea tarziu pentru dresat?

6 răspunsuri:
| LiviuuuXD a răspuns:

Sanse,sunt dar foarte slabe, abia ca putem spune 15%.

| LiviuuuXD a răspuns:

Ma intorc, ciobanestii germani sunt foarte inteligenti, 28%.

| prisacarul56 a răspuns:

E tarziu intr-adevar, dar cu un dresor mai rabdator ai putea avea cat de cat niste rezultate multumitoare.Depinde mult si de cum raspunde cainele. Nu are nici un rost sa-l chinui.Ciobanescul german oricum e un caine super.Am avut si eu doi si-am fost multumit de ei si fara dresaj specializat.

| Iwliia a răspuns:

Dupa parepea mea e cam tarziu, nu cred ca mai ai sanse, dar : speranta moare ultima! am si eu 2 presa canario pe care i-am dus la deresaj de mici si au avut rezultate.

| Dia230 a răspuns:

E tarziu trebuia dus la 1 an

| izzybizzy a răspuns:

Mi se pare ca sunt sanse cam 25% daca e destept din fire si 15% daca nu.