| JockerStoica a întrebat:

Are cineva caine din rasa Beagle?
Vreau sa stiu daca naparlesc mult.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| maria89nic a răspuns:

Nu.Al meu naparleste foarte putin si se strange foarte repede cu o carpa uda.

2 răspunsuri:
| TaKeNN a răspuns:

Durata de viaţă: 12-15 ani
Grupa: Hound
Culoare: bicolor (alb si rosu in toate nuantele; gri-albastriu cu pete negre) sau tricolor (baza alba, capul si spatele maroniu si o sa neagra)
Varietati: -
Talia: Medie
Năpârlire: moderată
Înălţime: 25-38 cm
Greutatea: 9-14 kg

Deci nu naparlesc mult.

| karsivan a răspuns:

Cainii cu par scurt sunt de belea cand naparlesc parul se infige peste tot asa este si beagle, la cainii cu par lung care se tund parul cade in smocuri si este usor de adunat plus ca se si tund su scapi de belea.