| alex2293 a întrebat:

vreau si eu o perare despre rasa de caine beagle, imi spune-ti si mie ce parere aveti? happy

Răspuns Câştigător
| irinuca a răspuns:

Salut Alex2293,
Beagle e un câine mic de vânătoare, ceea ce înseamnă că e foarte activ, jucăuş, energic şi mereu adulmecă.
Detalii aici: http://www.animalutul.ro/......toare/249/
Câinii din această rasă sunt foarte energici, zgomotoşi, dar şi protectori. Sunt entuziasmaţi de jocuri - cu cât mai sclipitoare şi zgomotoase, cu atât mai bine -, de alte animale, fiind totodată animale sociabile.

Beagle-ul e un câine greu de dresat dacă nu ia lecţii de comenzi încă din primele zile. E încăpăţânat şi are instinctul de a pleca la vânătoare, mai ales dacă simte ceva ce-l intrigă. Pentru a-l ţine sub control se impune un dresaj riguros.

Are nevoie de ieşiri zilnice afară, în caz contrar poate manifesta un comportament distructiv.

6 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Sunt foarte veseli si jucausi. Si au foaaaaaarte multa energie. Trebuie obosit si trebuie sa consume acea energie ca sa nu inceapa sa faca prostii din plictiseala.

| just for me a răspuns:

Ii iubesclove struck sunt cainii mei favoriti, am si eu un pui d 5 luni love struck Rocky.sunt caini de vanatoare, sunt potrivti si pentru apartament pentru statura lor mikutza, sunt prieteni excelenti, f inteligenti, pot fi dresati usor.eu zic ca sun o rasa f buna

| KidOoNh a răspuns:

Este ft bun am o parere destul de buna incearca sa til cumperi nu este scump dar nici ieftin ceva potrivit big grin

| Amaliamalia a răspuns:

Sunt foarte jucausi si energicihappy are un vecin de-al meu un astfel de caine si spune ca ii bun si la vanatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o rasa de caine. ei cred ca omul e cel mai bun prieten al cainelui.se cred stapani. ei spun ca omul este inferior fiindca are doar doua picioare, si ii slujeste pe ei. ii scoate afara, le cumpara mancare, ii plimba, le face baie si sunt si blanzi; nu latra, nu musca, doar ranjesc asa un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Rasa de caini Beagle, este preferata mea, eu am o catelusa pe numele Dolca. Dupa parerea mea, aceasta rasa exprima puritatea, arata ca o printesa, pur si simplu, nu iti recomand rasa, doar pentru infatisare, care absolut adorabila, ci pentru inteligenta, curajul si afectiunea de care da dovada. Catelusa mea are 4 luni si jumatate, iar acum doarme dupa o tavalir in zapada, sunt foarte veseli si jucausi. Ei sunt caini de vanatoare, asa ca ai grisa, daca stai la bloc, o sa iti roada, si nu cred ca o sa scapi fara pantofii rosi(eu am patit-o deja)... dar in rest totul este ok, este o rasa de nota 20, pe o scara de la 1 la10! :)
Uite un site cu date despre ei: http://www.animale.ro/caini/beagle

Sper ca te-am ajutat, sarbatori fericite!

Pa, pa. :)