| saluttpu123 a întrebat:

Este adevarat ca un doberman turbeaza dupa 7 ani vreau raspunsuri reale.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lhurricane a răspuns:

Buna, e o vrajeala cat Mos Craciun de mare cu o seminta de adevar.

Adevarul este ca poate jumatete din dobermani sunt inclintati spre o boala si anume le creste unu sau mai multe oase care le apasa pe craniu/cap nu stiu foarte amanuntit si din cauza asta, apare dupa un timp, dupa cativa ani, problema agresivitatii dar nu la toti, trebuie fie sa ai noroc sa ai un doberman sanatos fie sa. fi sigur ca no sa aiba problema respectiva dupa un control medical sau ceva gen. oricum caini ca sa nu fie aggresivi cu cine nu trebuie, trebuie dresati de mici, dusi la dresati sau dresati dupa carte.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde şi de stăpânul pe care-l are.

| an0therkid a răspuns:

Nu,nu cred doar daca sunt prea prea rai