| StAlecs a întrebat:

În această dimineață neagră mi-am găsit cățeaua moartă și umflată buștean. Aseară când i-am dat mâncare era jucăușă, nimic ciudat. Dacă s-a umflat voi ce spuneți? Este de la otravă?

Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

Nu este sigura varianta cu otrava. Poate fi si din cauza ca a inghitit un obiect dur, o jucarie sau cine stie ce. Este posibil si acest lucru.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
De obicei abdomenul umflat inseamna ca a fost otravita, cam acesta este semnul unei otrave.

| ovidiugiosanu90 a răspuns:

Cel mai probabil s-a umflat de otrava!