| Kalone a întrebat:

Mi-am comandat un fidget spinner joi, pe la ora 19:37, si am citit ca vine in 3 zile lucratoare, acum, poate veni azi sau maine? Adica, cred ca a plecat de vineri. Doar nu se opreste pe drum si pleaca luni

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ti-ar raspuns singur. Ma gandesc ca stii ce inseamna "Zile lucratoare", daca l-ai comandat vineri ajunge luni sau marti, depinde la ce ora ai pus comanda si daca l-au trimis vineri sau nu.
Nu se opreste pe drum, insa daca ei au pus coletul la curieri joi si curierul a plecat vineri (depinde de curier) unii nu livreaza sambata. Deci daca au scris "zile lucratoare" o sa-l primesti luni.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se livreaza si sambata pana la 13 la anumite firme de curierat. Cel mai sigur va veni Luni sau Marti.

| AlbertDaniel a răspuns:

În weekend poşta sau Fan curierul nu lucrează. Deci ramâne într-un punct de redistribuire pâna luni(va veni luni sau marţi cred).

| Marceltst a răspuns:

Daca a plecat pe 13, va ajunge cel mai probabil marti sau miercuri, in functie de firma de livrari si daca mai are intarziere.

| florinpandele a răspuns:

De unde l-ai comandat? de regula, primesti un AWB (un numar pe care-l introduci pe site-ul firmei de curierat si iti spune unde este coletul tau) 3 zile lucrtoare inseamna ca-l primesti marti. insa nimeni nu-ti garateaza asta! Urgent Cargus este cea mai neserioasa firma de curierat! succes!