| marykeira a întrebat:

Salut.Trebuie sa va spun ceva foarte ciudat care inca imi macina gandurile.Am o broscuta testoasa de apa(florida) pe care am lasat-o o saptamana cu tatal meu pentru ca am mers in vacanta. Eu am de asemenea un motan care, insa, nu a vrut sa ii faca rau broscutei never(cel putin nu cand sunt eu in preajma). Tatal meu a vrut sa imi faca o mica surpriza si a mai luat o broscuta care s-a imprietenit foarte tare cu prima mea testoasa. Dar tatal meu a venit la mare sa ma aduca acasa si cand m-am intors nu o mai gasesc pe prima mea broscuta.HELP ME! Sunt disperata. Acvariul era intr-o camera cu usa inchisa si motanul nu avea cum sa intre. Daca motanul meu a mancat UNA dintre broscute atunci unde poate sa fie? Am cautat prin toata toata casa, am dat mobila la o parte, pe sub paturi, dulapuri, sertare, flori etc. si nimic. Stiu ca pot sa imi iau alta dar aceea era extrem de speciala pentru mine din mai multe motive si totusi nu stiu cum a disparut asa de parca a inghitit-o pamantul! cryingsadsadsad

Răspuns Câştigător
| lola_2540 a răspuns:

Buna. pai.asigurate ca motanul tau(sau altii) nu a avut niciun loc pe unde sa intre.a.si.cat de mare era acvariul? broastele testoase sunt obisnuite sa se urce una pe alta si sa evadeze daca inaltimea acvariului e prea mica. uitate absolut peste tot in acea camera.am si eu o broasca testoasa pe care am pierdut-o intr-o zi la mine in camera. apoi am gasit-o sub niste reviste asezate pe jos. de atunci o tot scot din acvariu si o las sa mearga prin camera(sub supravegherea mea) si ea cauta locuri cat mai ascunse. deci cauta in colturi. totusi, eu nu cred ca motanul ar fi putut sa o manance, poate doar sa se joace cu ea.si oricum, cum ar fi luat motanul broasca din acvariu? mai cauta si anunta-ma si pe mine daca o gasesti.mult succes!

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Poate ti-a furato cineva, numai tu si tatal tau aveati acces in acea camera?

| CoryCorina a răspuns:

Mai era cineva in casa? Sau poate i s-a intamplat ceva si a murit ea se poate descompune repede si sincera sa fiu si o prietena de-a mea a avut cazul asta si a aflat ca murise prin dovada ca a gasit un os in bolul cu cealalta broscuta era al ei si probabil ca cealalta a mai mancat din ea e scarbos da este adevarat! Mult noroc! A si daca era mici si putea trece pe sub usa atunci... poate si pisica.

| CoryCorina a răspuns:

Bine ca ai gasit-o

| thealchemist a răspuns:

A murit si familia ta a aruncat-o fara sa-ti spuna.
sorry.

| pitesti a răspuns:

O vei gasi unde te astepti mai putin

| pitesti a răspuns:

Ti-am zis eu ca o gasesti unde nu te astepti laughing kiss

| marykeira explică:

Va multumesc. Stiti, am gasit-o big grinbig grinbig grin
Era intr-un coltisor al dulapului unde nu ma asteptam pentru ca ma uitasem si nu am gasit-o laughing
Biata, a stat cateva ore si cand am vazut-o era plina de praf si am luat-o si am pus-o in apa caldutza si si-a revenithappy acum e bine, desi cam activa laughing si inoata amandoua ca nebunele p-aici:*

| eu! a răspuns:

Sigur nu a iesit?:-s
am avut si eu o broscuta testoasa tot de florida.
si am lasat-o pe pamant afara pana i-am schimbat apa.am intrat pana in casa si cand am iesit nu mai era.
am gasit-o dupa o jumatate de ora se ingropase in pamanthee hee
cauta mai cu atentie big grin