| căti23102004 a întrebat:

Voiam sa va întreb dacă câinele husky se adaptează rapid la un alt mediu.
Câinii husky sunt jucăuși?
Câinele husky la ce vârstă poate făta?

Răspuns Câştigător
| diabolykull a răspuns:

Cainii din rasa husky prefera climatul rece, normal ca se va adapta mai greu intr-un mediu cald...
sunt jucausi si afectivi 'doar cand au chef' asta nu inseamna ca sunt niste caini retrasi si nu vor sa aiba de a face cu omul, doar ca au momente cand vor sa fie lasati in pace...
catele intra in calduri la 6 luni iar varsta optima pentru imperechere e de 2 ani. ceaules

3 răspunsuri:
| SashaB a răspuns:

Buna depinde daca il iei de mic il faci cum vrei tu adica si jucaus iar varsta recomandata de imperechere ar fi 2 ani!

| căti23102004 explică:

Adica catelele husky nu pot face pui decat la 2 ani?
si... cand se imperecheaza, trebuie neaparat ca masculul sa fie tot husky?

| căti23102004 explică:

Catelele husky pot face pui si cu alt caini care nu sunt din rasa lor? deci, sa inteleg inca un lucru:catelele husky nu pot fata decat la 2 ani?