| PoTpUnEoInTrEbArE a întrebat:

Vreau mai multe informatii despre rasa akita inu de la crescatori! Nu vreau informatii de pe internet! Multumesc!

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

E foarte scump si foarte rar. ingrijirea te duce lejer cu hrana cu tot la peste 500 ron/luna, dar un pui de rasa pura sub 700 euro nu ai sa vezi. daca il perii macar la 2 zile, 2-3 bai pe an e suficient. in rest mult spatiu si cunostinte sa il educi. devine agresiv si e bine de mic sa stie unde ii este locul in haita. adica tu esti alfa, el nu. daca nu stii dresaj invata de pe youtube (gabriel cocu si altii) sau nu risca. needucat face urat am dupa 16 luni