| DanielaMe a întrebat:

Vreau un program de desen in care sa pot face o gramada de tipuri de desen, cam cum erea acela pe DeviantArt. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kei a răspuns:

Poti folosi Photoshop, orice varianta merge (CS5 este ultimul aparut). Mai exista Artrage, care poate imita destul de bine pictura in viata reala (adica, spre exemplu, poti sa intunzi culoarea cu o spatula, si va aparea in relief, sau poti folosi pasteluri etc.) Si mai exista, de asemenea, si Paint Tool SAI; din pacate, nu stiu foarte multe despre acesta, dar se pare ca multa lume il foloseste. Aaa, si clasicul Paint pe care il avem co totii...winking

5 răspunsuri:
| DoDo a răspuns:

Paii ce spui de desenatori.com sau dai pe youtube "how to draw a (ce vrei sa desenezi).
Dk asta vroiai okeii dk doreai sa desenezi ppe net nu stiu

| Kei a răspuns:

Okay, pornind de la ideea anterioara, am instalat si SAI Easy Paint Tool. Nu m-a dezamagit; este compact si foarte usor de folosit, si nici nu ocupa multa memorie (4-5 mB). Il recomand si pe acesta.
Am mai descoperit ibca un program; se numeste Gimp; lumea sspune numai lucruri bune despre el. Cu toate acestea, eu am incercat sa il descarc de doua ori si nu se deschide - tind sa cred ca PC-ul meu este de vina, deoarece toata lumea zicea chestii gen "thx it worked!"
A da! Uitasem de Corel Draw! Cum am putut sa uit?! Este unul din cele mai complete programe de arta digitala - dar ocupa multa memorie, de ordinul gigabyte-tilor.

| Smilee4Mee a răspuns:

Deseneaza online--> www.desenatori.ro

| bogdias a răspuns:

Sa stii ca ai pe calculator la start dai pe accesories si dupa aia paint