| ljj a întrebat:

Salutare!
Am un/o papagalita de 3-4 luni asa zicea la magazin, are cip totul este in regula e blanda cat de cat dar, nu stiu de ce, are ciocul putintel rosu si micut, si altii au la 3 luni deja marisor..va rog, de ce, si cum rezolv, fast, raspunsul cel mai bun sa castige funda! :3

1 răspuns:
| 1234563 a răspuns:

Oricum de mărit, n-ai cum să-i faci ciocul mai mare! laughing
Poate aşa este tipul ei, la fel cum majoritatea fetelor sunt mai scunde ca băieţii la fel şi la papagali şi la orice tip de animal, femela va fi mai mică decât masculul! E posibil să-şi fi blocat ciocul undeva şi s-a înroşit puţin, s-a zgâriat sau e doar o infecţie temporară!
Chiar nu am avut niciodată un papagal şi nu prea ştiu ce ai putea face, doar uită-te atent la cioc şi vezi dacă e rănit sau aşa e el sau du-l la veterinar! Ei îţi pot da cele mai bune sfaturi!