| Patrick20061997 a întrebat:

Salutare TPU am si eu nevoie de un pic de ajutor vreau mai nou sa ami construesc un acvariu compartimentat pentru betta si asi dori sa stiu si eu la ce dimensiuni sa face si cat spatiu are nevoie un betta.

1 răspuns:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Fiecare betta are nevoie de un cub de 16 cm latura, asta inseamna cam 4.5 litrii pentru fiecare peste betta.Ai grija ca femelele sa stea intr-un acvariu mai mare separate de masculi cu filtrare bunawinking. Spor!