Întrebare recomandată | Costache_Dragos_1990 a întrebat:

Hamsterii mei sunt tristi, cum as putea sa-i inveselesc si ce jucarii sa le cumpar (au deja rotita)?
Multumiri anticipate!

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Hamsterii nu sunt tristi happy Se apropie iarna si incep sa hiberneze. O sa doarma foarte mult. Mult mai mult ca de obicei.
Sunt o gramada de jucarii in comert. Tuburile si podurile le plac foarte mult. Nu stiu ce exemple sa-ti mai dau. Cauta pe net sau in magazine.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa nu te uiti toata ziua la ei.Au si ei nevoie de intimitate. Daca tot nu merge, pune-le filme cu Tom si Jerry.Ii va durea burta de ras.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Incearca o pisica. Se vor juca toata ziua cu ea si avantajul este ca nu se vor mai plictisi niciodata.

| Green66 a răspuns:

Să-i lași să se împerecheze.

| BarnaCamelia2001 a răspuns:

Dupa parerea mea (si sunt chiar destul de informata la capitolul ''hamsteri'') ai putea sa le cauti diferite ''tuburi'' de exemplu: hamsterul meu se juca foarte des intr-un carton de la rolele acelea de servetele (intelegi tu) sau, cand am primit perechea de hamsteri aveau ''casuta'' undeva sus iar in loc de scara aveau un topogan n miniatura. Dar eu am avut hamsterii din Italia si nu stiu daca mai gasesti acest accesoriu in Romania, dar poti incerca.

| catalin5cata a răspuns:

Pai depinde daca sunt masculi si nu sunt castrati cumpara niste femele si lasa-i sa se imperecheza dupa vor fi foarte fericiti!