| SecretLady a întrebat:

Se poate imblanzi / dresa o nimfa dupa ce a trecut un an si cam 5 luni? Daca da cum?

Răspuns Câştigător
| UnicornsAreLove a răspuns:

Buna! Si eu am o nimfa de un an si.Pai trebuie sa te comporti frumos cu ea, vezi cei dai sa manance ca dupa s-ar putea sa se obisnuiasca cu un singur lucrubig grina add Andreea_sasuke12@Yahoo.com mai vb acolo! O zi insorita

2 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna SecretLady,
Prima data ar trebui sa te concentrezi pe imblanzire si doar apoi pe dresaj. O sa iti trebuiasca multa socializare cu papagalul. Ia-l in mana, vorbeste-i si indiferent daca incearca sa te ciupeasca nu te enerva. Daca il iei in fiecare zi din cusca si o sa vorbesti cu nimfa atunci s-ar putea sa vezi ceva rezultate.
Pa, pa

| Alina140663 a răspuns:

Da, se poate imblanzi. eu am imblanzit o nimfa de 5 ani, sti cum?! mai intai dul la veterinar sa ii taie aripile si apoi lasa-l cat mai mult liber prin casa pentru ca nu va zbura si vorbestei calm.