| LittleDrop a întrebat:

Stie cineva cand are loc targul de animale in Iasi?big grin [funditabatting eyelashes]

Răspuns Câştigător
| DolcE_7446 a răspuns:

In fiecare Duminica poti adopta/cumpara de la tirgul de animale din piata Tatarasi sud.
E la "2 baieti"... cauti un maxi taxi, sau iei un taxi si mergi pana acolo, sigur nu vei gresi. Acolo intrebi de piata, si te indruma lumea. desi e greu de omis...

Poti ajunge acolo cu tramvaiul 11, 13, 1 sau 3 sau autobuzul 121 (capat) sau maxi-taxi 18(tot capat). Alt punct de reper ar fi cladirea e-on moldova (e in spatele ei).

2 răspunsuri:
| mabytza a răspuns:

Am pus si eu intrebarea...Asta e raspunsul care l-am primit big grin :

''Ultima oaraca cand am fost eu la targ era in Tatarasi, in piata Doi Baieti, dar nu ma stiu in ce zi din saptamana. Mergi si intreaba acolo, la administratia pietei.''

| andualex97 a răspuns:

Nu stiu... d`asthea
rolling on the floor