| deeeeeebora a întrebat:

Stie cineva cum se obtine o linie buna la porumbei?(fratele meu e incepator si ar vrea sa afle)multumesc

Răspuns Câştigător
| Fazanu a răspuns:

Asta este unul in subiectele mele preferate. Cresc porumbei de 11 ani, adica de la 5 ani.
Ce sa iti zic... nu e bine sa incepi cu pasari proaste, deoarece nu vei mai putea scapa de ele. E bine sa cumperi porumbei de la crescatori renumiti. Daca ai bani iti cumperi pui de primavara, care se vor dovedi buni zburatori pentru concursurile din toamna. Daca nu ai bani cumperi pui tardivi (pui scosi toamna tarziu) care costa mai putin. In caz ca ai cumparat deja pasari de valoare mica e o alta varianta foarte ieftina... sa cumperi oua si sa le inlocuiesti cu cele de la porumbeii tai. Dat fi atent, ouale trebuie sa fie scoase in aceeasi perioada.
Antrenamentele ar fi bine sa le faci asa (cum le faceam eu, deoarece acum cresc mai mult rase de ornament): 5, 10, 25, 50km. Apoi ii zbori lejer la curse.
Uite pagina mea:
http://razvan21ro.sunphoto.ro
daca doresti vreun id poti sa imi lasi un mesaj la contact si o sa te contactez.
Bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te ajuta linkul asta http://www.youtube.com/watch?v=YwM9HnOg1gY