| madalinna a întrebat:

Sunt disperata, va rog ajutati-ma!
Ma jucam cu pisoiul meu (2 ani), si din greseala, cand am vrut sa-l iau in brate, si-a intors capul si a dat de mobilier(lemn). A deschis gura si miorlaia asa parca plangea, s-a lovit cam rau...
Dupa vreo 20 de sec de miorlait s-a potolit, a mers normal, isi mai zbatea capul cateodata. A mancat, a baut apa. L-am pipait sa vad daca s-a umflat ceva (s-a lovit pe partea stanga a capului), nimic, si nici ceva rana exterioara. Acum pare in regula, dar mie tot mi-e frica. Urechea sta in pozitie normala, nu o tine pe spate, ca si cum l-ar durea.
Nu pot sa merg la medic cu el, stau departe. Vi s-a intamplat vreodata ceva de genul asta?
El a mai fost o data lovit de o masina, tot la cap, dar si-a revenit. Sper sa nu pateasca ceva...

Răspuns Câştigător
| ZeRoberto a răspuns:

Sti tu vorba aia... pisica are 9 vieti... daca se simte ok cred ca ii va fi bine si de aici incolo.Nu cred ca are rost sa il duci la veterniar pentru. atata lucru.

7 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

laughing al meu era mic cam de o luna si ceva si ca cazut de pe pat cu capul in jos dar din fericire nu i s-a intamplat nimiclaughing. totusi trebuie sa ai grija cu loviturile de genu asta, ii pot afecta pe pisoi cand vor creste mari

| Any_2336 a răspuns:

Verifica-l in ureche si in jurul urechii daca nu este nici o rana sau vreo umflatura. Incearca sa-i ti putin timp ceva rece acolo daca sta... un cub de gheata sau un servetel ud cu apa rece. Lasa-l in pace si vezi cum se comporta daca observi ceva ciudat la mersul lui sau orice pare anormal spune-ne. Eu am avut o pisicuta care a cazut de pe dulap si s-a lovit la cap dar i-am pus o compresa rece si nu a avut nimic. Bafta

| madalinna explică:

Au trecut 9-10 ore de la incident. M-am dus la el, nu are umflaturi. Pe parcursul zilei nu a avut nici dezechilibrari, a mancat, a baut. S-a jucat cu celelalte 2 pisici. Merge, alearga normal. Se catara in copaci... Pare in regula. Sper sa fie bine! Mutumesc mult de sfaturi!

| madalinna explică:

Nu am observat nimic iesit din comun: merge, alearga, mananca, bea apa, miorlaie ca de-obicei... azi a prins un soarecelaughing cred ca o sa fie bine!
Multumesc inca o data pentru raspunsuri!

| lylo a răspuns:

Dk ti mult l pisica ta duo l veterinar chiar daca stai departe. fa-ti si u putin timp pentru el :X

| LoRy_7949 a răspuns:

Stai linistita din moment ce manaca si merge este bine happy
nu te ingrijora happy

| DeathIncarnate a răspuns:

O muri...asta e cumperi alta pisica