| anonim_4396 a întrebat:

Un film foarte urat care arata cat de rai pot fi oamenii fata de animale!

http://vimeo.com/10152570

Doamne fereste! Ce oameni prosti, nesimtiti, fara mila! Eu mi-as dori din toata inima ca oamenii aia sa fie chinuiti tot restul vietii lor! Sa fie batjocoriti, sa li se taie mainile si picioarele cu un cutit, sa fie aruncati in foc, sa li se rupa pielea de pe ei! Sarmanele animale! Nu pot sa cred! Ma c*c in gura chinezilor aia! Vreau sa moara toti oamenii astia! Sarmanul caine ia sfasiat pielea de pe el! Cata suferinta! Cel mai mult imi doresc ca oamenii aia sa pateasca acelasi lucru care il fac sarmanelor animale! Nu mai se poate! Eu nu pot sa omor nici macar o insecta! Eu imi doresc ca oamenii aia sa moara! Cine e de acord?

Răspuns Câştigător
| GuBeeBăăi a răspuns:

Te inteleg! Animalele mor din cauza lor si nici nu le pasa! Daca as putea, as lua toate animalele si leas ingriji. Toti oamenii vor ca lor sa le fie bine, nu si animalelor. Pe mine mau muscat doi caini, unu de mana, iar altul de burta, si nu mia pasat, i-am iubit in continuare, si nu am renuntat sa le ajut. Atunci cand un om este muscat de un caine, nu e vina cainelui, ci a omului. Cainele nu musca pur si simplu. Era o catelusa pe strada mea. Imi placea de ea, asa ca intr-o seara pe la ora 22 m-am dus sa ii duc ceva de mancare. Cand m-a vazut, dupa ceva timp a inceput sa ma latre si sa ma muste. Nu mia pasat, am continuat sa ii las mancare, m-am lasat pe genunchi, si m-am relaxat, nu am facut ca alti oameni, sa fug mancand pamantul, sa tip, si sa caut pietre. NU! Dupa aceea, nu ma mai marait, ci a inceput sa manance. Dupa ce a terminat am plecat. Dupa aceea intamplare, neam imprietenit. In fiecare dupa amiaza cand plecam la scoala, ma insotea, iar cand ma intoarceam, astepta sa ii aduc mancare si sa ii dau lapte.
Mam atasat foarte mult de ea, pana int-o zi... cand nu am mai vazut-o. Ceea ce conteaza este ca animalele au o inima buna, care nu trebuie ucisa. Salvati animalele din China, si semnati petitia : Http://www.ptroa.co.il/petition/index.php

8 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

DumnezeulE MAAREE! eu am planscrying saracul caine jupuit de viu. nu doresc sa li se intample acum nimic acelor oameni in viata materiala.sincer. sufletele lor vor avea de suferit o eternitate si inca ceva straight face crying saracele animaaaleecrying

stii de ce sunt acele animale omorate? ca sa le manance! chiar scrie jos. si ziceau ca sunt jupuite de vii de piele pentru ca asa e mai usor. sad:O Doamne cum POt fi oamenii aia asa de cruuzi. saracul caine cum a murit. ce suferinta a putut indura. insa sufletele lor vor avea de indurat inzecit.te asigur.pentru ca Dumnezeu nu uita niciodata.el vede si stie tot.
Dumnezeu sa le odihneasca si sa le aibe langa el bietele animale!

| Ruxii1234 a răspuns:

Doamne ce fiinte! nu pot sa cred asa ceva! sper sa plateasca cu varf si indesat pentru faptele lor! criminalii.

| regele1 a răspuns:

Nu m-am uitat la video, ii tarziu si nu am chef de vise neplacute. Apoi, se intampla chestii urate si la noi doar ca nu ne dam seama.Nenea x isi bate calul ca nu poate duce doi busteni deodata, tanti y taie capul la gaina in curte far mila si iarasi nenea x isi omoara porcul ca ii sarbatoare.Si totusi, nu are nimeni nici o treaba.Asta este,Dumnezeu ne-a lasat sa stapanim pamantul si animalele si lucruri din astea se intampla,doar ca ce sunt animale de companie la noi sunt mancare la chinezi si vita pe care o mancam noi la pranz ii animan sfant la indieni (parca la ei era).

Si pe de alta parte asa este si in natura,caprioara mananca iarba (teoretic si iarba ii fiinta vie), lupul mananca acea caprioara, lupul moare si se descompune, din ce a ramas din lup se hranesc alte animale apoi idn ramasitele organice din sol se hraneste iarba.Asta ii viata, unele animale mor pentru ca altii sa piata sa traiasca.

| CrowUp a răspuns:

Ai dreptate!
Acei chinezii impertinentii fara minte,ahh.Mie si sila sa vorbesc despre ei.
Au ajuns in halu in care,off.
PITIPOANCELE SI ALEA CU FITE sunt si ele fapt pentru care se fac blanii si tot felul de chestii, sa fie la,, moda'' mancalea-s modele lor.HUOO! Eu iubesc animalele si tin sa imi iau un westie, bichon sau yorkie.

| Trefla a răspuns:

Uitativa ce durere pe ciobanescu ala cand ii taie... testiculele, bine macar ca mai sunt oameni cu suflet

| Ionait a răspuns:

Iti doresti ca niste oameni sa fie chinuiti fiindca au omorat niste animale... Fac pariu ca nu ai mai mult de 12-14 ani. Treceti peste asta... se intampla lucruri mai groaznice in lumea asta decat niste animale moarte.
Maturizati-va!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu trebuie sa te maturizezi, gandeste-te ca animalelea ala sufera nespus de tare! Oamenii nu au mila! Punete tu in locul acelui caine jupuit de viu si mai vorbim! Nu mai scrie prostii fara sa judeci! Am sa vorbesc cu adevaratii iubitori de animale!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii au stricat natura si tot ce se vede mai frumos. Daca oamenii nu ar mai fi totul ar fi minunat. Animalele se imputineaza, aunt vanate si omorate fara mila, asa ca oamenii care fac asta trebuie sa pateasca acelasi lucru car lau facut sarmanelor animale! Omul zilnic strica multe lucruri si isi merita orice soarta! Un animal are un suflet de 1000 de ori mai mare decat al unui om...Si uitati-va la o mica pasarica care migreaza, isi face cu migala un cuib, uitati-va cum animalele se chinuiesc zilnic sa supravietuiasca iar omul face ceva si se vaita ca a obosit!