| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot gasi custi pentru porcusori mai mari decat cele din magazine sau daca le pot confectiona si din cebig grin?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Se pot gasi la niste magazine speciale sau poti sal pui intr-o cutie daca e mic. mult noroc!

| hellen32 a răspuns:

Poti sa mai cauti pe internet, uite un site
http://www.aaz.ro/vanzari/21/modele-custi-porcusori-de-guineea
si eu am porc de guineea si e foarte simpatic, la inceput il tineam intr-o cutie de carton mare si o rodea incontinuu, vezi sa iti iei una din plastic rezistent dar nu prea tare ca sa nu o roada dar nici sa n-aiba probleme cu dintii.