| Georgesava a întrebat:

Urgent cumi mi-ati sugera sa incalzesc apa din acariul meu in care am 2 beta mascul si femela de 4 litri daca credeti ca trebuie incalzitor spuneti-mi ce tips sau de unde pot sa iil cumpar pentru ca nu gasesc pentru acvari asa de mici funda multumesc anticpat!

Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Deci 1 care sunt dimensiunile acvariului? Eu zic ca ar fi bine sa iei un incalzitor si sa il setezi la 28 de grade, apa in acvariu se va raci daca o incalzesti, nu conteaza marca (toate sunt bune), orice nelamurire ai te rog sa imi dai mesaj in privat si te voi ajuta eu (am acvariu de 5 ani) sau da-mi add pe skype madalin.graniceru99

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Buna,

Pai ar fi indicat sa iti iei un incalzitor, asta in cazul in care apa scade sub 25 de grade. Sa ai si un termometrou special cu care poti masura temperatura apei din acvariu care poate fi intre 28-30 de grade.

E bine sa te duci tu la un pet shop din oras si sa cauti pe acolo. Nu lua de pe internet deoarece e indicat sa il vezi tu.

Pa, pa.