| symy_1713 a întrebat:

Ce este mai bine sa-mi cumpar? Catel mascul sau femela?
Funda laughing))!

Răspuns Câştigător
| pink13 a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa faci un lucru,sincerhappysa-o luam pe randlaughingmasculul e mult mai ok dupa parerea measmugnu ma refer la frumusete pentru ca amandoi sunt frumosi...dar ei daca vor ca sa zic asa la catelusa poti sa-l castrezi,dar femela are menstruatie, iti da pui chiar daca sunt de rasa sunt greu de intretinut si ea chiar daca o castrezi cica traieste mai putinsadcunosc pe cineva care avea o bichonica si a murit mai devreme pentru ca a facut cancer la tatastraight facedeci face ce vreismugeu am un bichonel mascul si mi se pare foarte oksmuge decizia ta orice decizie ai lua, iti sugerez sa-ti iei un caine pentru ca uiti de tot! daca te-am ajutat te-am pupat:*

24 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Buna.Masculul isi marcheaza teritoriul prin urina,banuiesc ca stai la apartament si nu cred ca o sa-ti convina daca o sa-ti murdareasca canapelele,mobila etc...
indiferent de mascul sau femela,daca ii sterilizezi,femela nu mai face pui si masculul nu-si mai marcheaza teritoriul,asa ca, e tot una, cum vrei tu dar eu as alege o femela ca s-o dau la monta mai tarziu...

| Minnie a răspuns:

Se zice ca masculii sunt mai iubareti si lipiciosi dar din experienta mea, fetitele sunt mai lipicioase si ascultatoare. Iar perioada neplacuta se poate evita prin castrare, este ieftina si recuperarea este destul de usoara daca este facuta cand este pui si ii permite greutatea anestezia (asta este valabil si pentru fetite si pentru baietei). Dupa castrare baietii vor deveni mult mai cuminti iar fetele se vor ingrasa daca nu ai grija sa ii dai mancare adecvata.

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Masculii sunt mai rebeli ca femelele, dar femelele o sa iti faca pui daca le lasi sa intre in contact cu alti catei.
Dar totusi daca ii castrezi, si femelele si masculi vor fi mai cuminti.

| MMihai a răspuns:

Cățelele fac pui!
Deci poți avea pui de rasă sau niște pui corcitura, presupunând că ai o cățea de rasă!

| symy_1713 explică:

Scuze de enorma greseala Eclipse rolling on the floor)rolling on the floor)!

| smile20000 a răspuns:

Mascul

Răspuns utilizator avertizat
| Dina a răspuns:

Mascul

| chocolatedream a răspuns:

Sal, eu zic ca e mai bine sa-ti cumperi femela, dar depinde ce catel este. Femela nu poate sa faca pui daca nu o lasi sa intre in contact cu alti caini (logic).Am auzit ca masculi fac urat cand sunt in calduri. Oricum, chiar daca iti mascul sau femela ar vfi bine sa faca pui macar o data.Sa stii ca si masculi au nevoie odata macar sa intre in contact cu alte catele

| KenJi a răspuns:

Femela fiindca masculul cand e in calduri face urat. Am patit-o si eu incepea sa dea cu labele in usi si facea urat rau

| RainbowAndra a răspuns:

Catel mascul daca nu vrei sa te trezesti cu pui de la femela laughingwinking

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Catelul e mascul, iar cateaua femela. Vrei sa-ti iei un catel femela?
Bye!

| marionettetolife a răspuns:

Mascul

| sqrt a răspuns:

Femela

| pisy_5459 a răspuns:

Eu zic ca e mai bine mascul, femelele sunt dragute dar femelele in perioadele cand sunt in calduri, lucru care se intampla, in medie, de doua ori pe an, facandu-le mai dornice de compania altor caini si patandu-va (insa nu e obligatoriu), covorul cu sange.deci de doua ori pe an va avea niste sangerari.nu stiu daca te-am ajutat cu ceva dar team prevenit daca vrei sa afli mai multe http://www.caini-pisici.ro/......sau_Femela _0155.html citesti aici. Funda?

| DmXTeCkTrYs a răspuns:

Mascul

| ricki2 a răspuns:

Femela

| ANDREI123_1263 a răspuns:

Depinde si De CAtel Ce catel vrei daca e caine de lupta si stai la block ia-ti FEMELA cres mai greu decat masculi si sunt mai ascultatori daca stai la casa ia-ti Mascul. daca vrei catel de companie micut baiat ar fi frumos big grin

| cristibfmv a răspuns:

Cel mai bine este baiat. da funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dc vrei si pui femele dc nu mascul

| Laura08 a răspuns:

Daca este castrat(a), nu conteaza asa de mult. Cand te vei hotara la o rasa (daca nu ai facut-o deja) si te vei interesa de un crescator, daca e cazul, vei simti ca unul ti se potriveste si il vei lua pe acela. Daca vrei sa fie mai simplu cu cresterea lui/ei, ia-ti catel-sterilizarea este mai complicata la femela.

| mitici007 a răspuns:

Mai dai bani si pe ala...

| lacrima_9705 a răspuns:

Nu conteaza...

| angel4ever_7366 a răspuns:

Mascul. eu am un catel pe care il tin la bloc ( mascul) si o pereche (mascul si femela) la tara. am observat ca masculii sunt mai protectori si mai jucausi, lipiciosi