| Genevaaa a întrebat:

Urgent! Pisica mea a fatat acum 10 minute un pui si deja vad ca nu sta cu el, e interesata de "nepoti". Am pus-o langa pui, il linge dar intrebarea e trebuie sa ii tai eu cordonul daca ea nu a facut asta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Pisica face totul, tu nu trebuei sa o atingi si nici sa tai nimic. ea isi va manca placenta si cordonul ombilical, dupa ce-si spala puii si-si stabileste singura prioritatile.
Nu atinge puii si nici pisica, ca-i poate respige si mor.

| aDEeLAa a răspuns:

Nu cred. Cred ca se usuca si cade singur. Sunt atatea pisici abandonate pe strada care nasc si ma gandesc ca nu taie nimeni cordonul la pui.