| Beny30 a întrebat:

Va rog ajutati-ma mi-a iesit hamsterul din cusca si este pe undeva prin casa, a mai iesit de vreo 3, 4 ori dar acum nu se mai intoarce. Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| Hadley a răspuns:

Fii cu ochii in 4 si incearca sa il momesti...
incearca sa pui un geam si peste geam un castron. ia o sarma si infigi-o intr-o bucata de branza, cascaval ceva...si la celalalt capat pune o nuca. pui marginea castronul pe nuca si cascavalul, branza sau ce oi pune tu intre castron si geam.hamsterul vine ia mancarea si trage de nuca cazand castronul peste geam si hamsterul fiind intre geam si castron...
incearca... mie mi-a mers

| hamsterx a răspuns:

@ anonim
Nu va veni dupa miros niciodata laughing
@ ontopic
si mie mi-a fugit dar l-am gasit pana la urma a iesit singur...

| smilewithme a răspuns:

Pune o bucata de branza ceva...si va veni dupa miros

| urbanghost a răspuns:

Baga o pisica in camera si las o inchisa acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? Cauta`llaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia niste carti, fa o scara cu ele, una usor de urcat pentru hamster, dar mai inalta, astfel incat el sa urce pana la ulrima carte si sa ajunga la o galeata, peste care tu vei pune o hartie si peste hartie mancare pentru hamsteri, si cum hamsterii alearga mult noaptea dupa mancare sigur o va gasi, se va urca pe scarile(din carti), se va duce la mancare si cand va dori sa o ia va cadea in galeata.ingenios nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lasa mancarea lui preferata pe o farfuriuta si asteapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a fugit pe balcon

| Dief a răspuns:

Pune ciocolata in toate camerele. Niciun hamster nu rezista ciocolatei. cauta-l dupa dulapuri, in locuri stramte. acolo stau de obicei

| Andreea_9937 a răspuns:

Ssi eu am hamster si l-am scapat odata... i-am facut o capcana numai ca trebuie sa stai langa ea tot timpul pana vine hamsterul... pu o bucata de branza sub un castron iar castronul il tii ridicat cu un bat si legi batul cu o ata iar uh stai cu mana pe ata pana vine hamsterul si cand vine tragi de ata

| Ovidiu_1522 a răspuns:

Daca vrei sa il prinzi du-te la magazin si cumpara o capcana de soareci sau de sobolani daca e mai mare.