| naick13 a întrebat:

Va salut! am o rugamite daca cineva stie si poate sa ma ajute:
am 4 perusi si as dori sa iau si 1 pereche de nimfe, ar fi vreo problema daca ii bag in aceeasi cusca?(cusca e foarte mare aprox. 100x80x60),pe viitor as dori sa ii inmultesc, ar afecta daca stau impreuna? Va multumesc!

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu e bine.alta mancare consuma, nimfele pot fi agresive.ca sa-i inmultesti trebuie pusi separat, pe perechi.

| MarianM8777 a răspuns:

Colivia nu e foarte mare pentru toti, mai ales daca vrei sa ii inmultesti. Dar ii poti baga in aceeasi cusca! nu au nici o problema... poate depinde si de individ! eu am avut 1 pereche de perusi si una de nimfe si i-am tinut in aceeasi cusca happy

| Dragosh15 a răspuns:

Salut! Nu e bine sa-i bagi impreuna chiar daca cusca este mare. Daca era numai un perus sau maxim o pereche nu avea nimic dar asa tu ai deja 4 perechi iar daca tu vrei sa-i inmultesti nimfele nu vor suporta langa cuibul lor alte pasari. Daca vei inmulti si perusi vor fi prea multi. Sper ca te-am ajutat.

| alexandruvet a răspuns:

Buna. nu este nici o problema daca ii bagi in aceeasi cusca. daca au mancare la discretie nu se bat. si inca ceva, sa aiba mai multe bare pe care sa stea.