| KateMiddleton a întrebat:

Vreau foarte mult un ciine, dati-mi va rog denumiri de ciini draguti si mari. Funda pentru cel mai bun ciine.

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Eu am chow chow. E foarte dragut! Mare si pufos. In acelasi timp un caine de paza si un companion excelent cu o infatisare super draguţă. Al meu are 3 ani, e baietel si e maro. Apropo chow chow-ul e singura rasa de caine cu limba mov. Nu o sa te plictisesti niciodata cu ei! Recomand aceasta rasa. Sunt ideali pentru curte, dar se pot adapta si la bloc fiindca nu necesita multa miscare.

8 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Lup
rotweiler
buldog
pitbull
amstaff
doberman
chow-chow
labrador
golden retriever
boxer

| carpediem a răspuns:

Eu am avut Barzoi, iar cand imi voi lua caine imi voi lua Barzoi. Am "cunoscut" multe rase, nimic nu se compara cu personalitatea lui. Nu iti poate spune nimeni ce sa-ti iei, cand il vei vedea o sa stii ce rasa vrei. Bafta.

| florentina_9904 a răspuns:

Husky,samoyed,labrador,pudel,lup

| viotedy a răspuns:

Cel mai bun caine e cainele de cireada, dar nu prea se gasesc. dragut e si collie si rotweilerul si boxerul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand caine se scrie cu "i" din a adica "a". Acum sa trecem la subiect. Depinde ce rasa de caine simte inimioara ta ca vrea. Un dog german, de exemplu, trebuie plimbat mult si are costuri mari de intretinere, insa e foarte iubitor si bun cu copiii, chiar. Un ogar afgan arata superb, dar iti trebuie mult timp pentru ingrijirea si plimbarea lui. E bine de stiut ca e incapatanat. Ciobanescul german e superb, inteligent si bun de paza, dar trebuie plimbat extrem de mult. E bun si cu copiii. Pentru mai multe informatii despre aceste rase cauta-le pe canisa premium. Dar e bine sa nu iti iei un caine de acolo, sunt foarte neseriosi.

| thewomaninwhite a răspuns:

Golden retriever sau saint bernard uite si un site cu mai multe specii de caini http://vandcaini.ro/

| adishorMS a răspuns:

Dog german
mentalitate si personalitate nemteasca
superba rasa

| Monster08 a răspuns:

Uite aici o lista cu caini mari si frumosi:
-Samoyed
-Bearded Collie
-Bichone Bolognese
-Bobtail
-Chow-Chow
-Ciobanesc de Entlebuch