| cățelușa56 a întrebat:

Vreau niste poze cu cateii vostri si povesti cu ei va rog voi da funda la cea mai frumoasa poza/poveste+vot!

Răspuns Câştigător
| DoDo a răspuns:

Povestea lui Bobita
Eram odata vara cu prietenele mele...Ne-am oprit la un suc fiind la bunci...Am observat ca niste fete se jucau cu niste catelusi.Cand am trecut pe acolo am vazut doi catei frumosi. Unul mai mare era fetita avea o pata neagra pe juma de fata si restul alba.Si un catel micut cam 3-4 sapt.Maroniu.micut,era baietel si daca te atingeai de el plangea. M-am gandit totusi sa il adopt oricum bunicii mei aveau nevoie de un caine ptr.ca celalalt murise.Bineinteles nu a fost usor sa il fac sa nu mai planga l-am luat in brate am vorbit incet cu el si s-a calmat m-am plimbat in continuare cu prietenele, cand am trecut in locul in care era zgomot a inceput sa planga apoi am realizat ca el nu stie unde se afla ca e speriat era printre straini realizaze ca nu mai este langa mamica lui. L-am adoptat l-am aratat buncilor mei au fost de acord sa-l pastram.In primele zile cam 2 sapt.defapt a fost hranit cu biberonul.Cam pe la 4 saptamana. a incput sa se joace si asa a continuat pana cand a facut cam 1 luna si asa a inceput sa latre la straini.Asa s-a intamplat cand vara mea 5ani a venit la mine a inceput sa o alerge Bobita.Mai tarziu pe la 3-4 luni a mai crescut atunci insa nu mai era joaca chiar se dadea la straini ff rau.Acum are 6-7 luni este legat deoarece musca chiar daca pare bland daca ii zici,, Musca,,! Chiar asta face.Acum e mare si frumos
Sper ca ti-a placut povestea daca vrei sa vezi poze cu el iti dau id pe privat chiar daca nu imi vei da fundita oricum imi place povestea mai am una. dar este ff lunga

4 răspunsuri:
| DoDo a răspuns:

Peticel un motan la nevoie
L-am gasit tot vara intr-o zi ploioasa de vara slab si inconjurat de caini.Acolo am fost l-am loat era mic foarte mic nici ochii nu avea. L-am hranit cu biberon speciala Cand i-au dat ochii m-am jucat cu el mereu ma iubea foarte mult dar imi parea rau ca totusi a fost abandonat ei bine era un motan puternic se facuse mare avusese primi puii cu pisica mea Miti.Erau superbi insa erau cei mai frumosi toata lumea dorea sa cumpere ei bine am dat din ei.Pe la varsta de 3 ani insa atunci cand a salvat-o pe Miti de a nu fi calcata de masina s-a intamplat Peticel a fost lovit foarte tare l-am dus la spitalul de animale dar doctori nu au putut face absolut nimic Peticel murise.Era un motan vesel si frumos dar nici acum nu imi revin dupa ce s-a intamplat

| zacrazy a răspuns:

Acesta este Solis, cainele meu. http://img233.imageshack.us/img233/2158/1largeo.jpg

Nu stiu ce poveste sa-ti zic despre el pentru ca nu ma pot decide asupra uneia. Sunt multe povesti frumoase dar si urate deoarece este un caine... nebun (cand e plictisit). Pe cat e de adorabil pe atat e de distructiv si destept. Nu ma laud cu dresajul pe care l-am facut eu cu ajutorul YouTube-ului pentru ca nu l-am invatat sa stea fara cineva langa el si sa mearga liber. Sunt prea protectiv, asta e.

Imi aduc aminte ca l-am adus acasa de la vreo 100 km departare... cu trenul. Era doar un ghemotoc, plin de purici dar cu niste corzi vocale remarcabile. 100 km m-am rugat de el sa taca incercand sa-l calmez cu o minge si cu un pix :)) Nu eram pregatit pentru un caine asa de "guraliv". Nu stiu daca ai auzit vreun beagle vociferand... nu scoate sunete chiar frumoase. Iti dai seama ca am deranjat tot vagonul. Macar a compensat faptul ca acasa nu mi-a mai plans deloc.

Alta faza amuzanta a urmat cand il invatam sa mearga cu lesa. Statea intr-un loc si refuza sa mearga. Lasam lesa si ma faceam ca plec; nici de-al naibii nu venea dupa mine. Plimbarile durau ore intregi =)) Cand ma grabeam undeva si nu aveam unde sa-l las il caram in brate daca facea figuri la mers.

Sunt multe de zis cand ai un caine de genul dar nu-mi permite timpul.

| RaduLeo a răspuns:

Ce dragut e Solis...

| roby2oo0 a răspuns:

Http://hi5.com/......otoUser.do

http://hi5.com/......otoUser.do

povesi nu prea am cu ea ca inca este micuta are doar vreo 7 luni

dar totusi ar fi una...in iarna aceasta ma plimbam prin padurea din spatele casesi si s-a intamplat sa-l iau si pe el si acolo nu stiu ce avea ca tot timpul alerga se intorcea avea energie foarte multa si am vazut ca el tot vroea sa coboare padurea dar nu vroea sa vina fara mine si am zis sa imi arate drumul catre casa ea fiind desteapta de cand s-a nascut a inceput sa miroase drumul pana m-a dus acas si daca ma faceam ca am cazut su s-a intamplat ceva venea pana la mine ma mirosea si incepea sa ma traga de imbracaminte catre casa