| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un perus (mascul) din petshop, dar nu stiu daca sunt blanzi sau salbatici?
Vreau sa stiu : Mai bine sa cumpar de la petshop sau direct de la crescator?
Cei de la crescator sunt mai blanzi?

Răspuns Câştigător
| VladCosmin007 a răspuns:

Perusii nu sunt salbatici sau blanzi, sunt de fapt pasari. Cu placere...

Glumesc, perusii sunt blanzi de fel, poti sa il iei de la petshop si sa vezi cum se comporta in colivie

2 răspunsuri:
| Marian2222 a răspuns:

In Petshop nimeni nu ii dreseaza, iar daca il iei de la un crescator ai mai mari sanse sa fie unul cuminte si sanatos

| MotzardCopilașDeOțel a răspuns:

Perusi sunt animale blânde care au nevoie de atentie daca il iei de la pet shop il vei putea face sa aiba incredere in tine mai usor si sa il dresezi mai repede daca il iei de la crescător acesta ar putea fi prea atasat de acesta si nu va avea incredere in tine deoarece l-ai luat de la cineva pe care il iubeste