| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am o femela perus matura care nu stie sa zboare, si vreau sa imi cumpar un mascul din petshop (care stie sa zboare). Femela poate sa invete sa zboare in acest mod?
Dar pui lor vor invata sa zvoare?

2 răspunsuri:
| Snowa a răspuns:

Puii lor vor stii sa zboare, dar femela nu va mai fi capabila mai ales daca e matura, iar masculul trebuie sa fie si el matur s-au o sa fie, cel mai probabil, omorat de femela.
Apropo ai nevoie de o cusca mare ca puii si masculul sa poata zbura.

| DragonulZen a răspuns:

Depinde in primul rand unde ii tii. Daca ai o voliera indeajuns de mare pentru zbor da, daca le dai drumul in natura s-ar putea sa ai surprize si sa ii pierzi pe amandoi. Pana la pui mai ai cale lunga. trebuie intai sa se accepte unul pe celalalt si mai apoi vezi ce e de facut. femela mea a omorat 3 masculi pana acum asa ca mi-e destul de clar ca e "calugarita" laughing bafta!