| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un mascul de perus din petshop. Cei de acolo stiu sa recunoasta masculul?
Daca ii intreb ce varsta au ar trebui sa stie?

Răspuns Câştigător
| anamv10 a răspuns:

Buna! acum un an mi am achizitionat si eu un perus de la petshop si din curiozitate am intrebat cum diferentiaza un mascul de o femela iar vazatorul mi-a spus ca masculii au nasucul albastru sau roz iar femelele alb sau maro, in ceea ce priveste varsta nu stiu ce sa iti spun dar poti intreba acolo ...succes