| Delia888654468 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr niște role de tip fitness și aș vrea să știu după ce criterii ar trebui să-mi aleg ca rolele să fie de calitate

2 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Decat sa dai banii aiurea si sa iti cumperi de proasta calitate, mai bine iti faci un abonament la sala si acolo ai tot ce ai nevoie happy

| HereToHelp1992 a răspuns:

Buna Delia,

Daca esti din Bucuresti, poti merge in magazinul Skates.ro de pe Calea Plevnei 222 si poti proba doar role de calitate. Daca nu esti din Bucuresti, poti intra pe www.skates.ro si poti comanda o pereche de role de acolo.

Eu iti propun o pereche de FILA care sa fie Soft Boot (gheata din material textil), cu sina din aluminiu si roti de cel putin 80mm, rulmenti minim ABEC 7, pentru a te bucura de un mers relaxat prin parc, fara sa impingi prea agresiv pentru a prinde viteza.

Daca esti incepatoare, treci si pe la www.scoaladerole.ro pentru a invata sa mergi corect pe role si pentru a evita eventualele accidentari.