| curious01 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un catel, si mi-i reu sa ma decid, voi ce ati alege, Border Collie sau Akita? care imi recomandati? locuiesc la casa pe pamant si am spatiu pentru ai creste.

2 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Sincer...eu recomand Bichon Maltez... este incredibila rasa asta de caine.
eu am o catelusa bichon...este de vis

| Emily99 a răspuns:

Ei bine daca as fi in locul tau as alege Border Collie, fiindca dupa gusturile mele e mult mai dragut decat un Akita si, statistic vorbind, un Border Collie are durata de viata mai mare ca un Akita.