| Aaaaaaaaandrei a întrebat:

Vreau si eu cateva rase de caini potrivite pentru apartment, de talie medie/mare

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru apartament nu sunt indicate rasele de caini medii si mari, doar mici si foarte mici.
Inainte sa iti cumperi un caine, mergi si verifica cu administrtorul blocului daca ti se permite asta, pentru ca sunt reguli unde vecinii fac reclamatii si tu trebuie sa duci cainele din apartament.

| HadesSs a răspuns:

Eu iti recomand deoarece detin o alintatura mica, desi toate rasele sunt iubitoare, aceasta nu lasa par si sunt foarte atasati de stapan.
Yorkshire Terrier happy

| Nevroza a răspuns:

Caini potriviti pentru apartament, talie mica:

-Chiuahua
-Caine chinezesc cu mot
-Bichon Havanese
-Bichon Maltese
-Fox Terrier
-Pomeranian
-Pechinez
-Si Tzu
-Bichon Frize
-Pug
-Bichon Bolognese

Caini potriviti pentru apartament, talie medie:

-Beagle
-Teackle
-Bansenji
-Cocker Spaniel
-Bulldog Francez
-Shiba Inu
-Bulldog
-Pischer German

P.S: Iti recomand un caine ce nu lasa mult para, asta daca nu vrei sa te ocupi prea tare de caine. Bafta!

| wpAbby a răspuns:

Iti recomand sa nu iei un caine de talie medie/mare la apartament.Eu am un bichon maltese și stau la apartament, e super

| UsualBoy a răspuns:

Sunt foarte multe rase de câini de talie medie/mare însă, nu este indicat să îți achiziționezi unul stând într-un apartament.

| Panaet_Nela-daniela_1979 a răspuns:

Golden Retrevier e de talie medie, da manca foarte mult