| anonim_4396 a întrebat:

1. Lufthansa - pe bilete scrie ca sunt 2 bagaje de cala (asa cum s-a si cumparfat odata cu biletele) insa in e-mail-ul primit de la Lufthansa scrie doar de 1 bagaj de cala! Ce fac?
2. Nu pot face checking-ul online deoarece buletinul expira in 2069, iar pe site cel mai mare an este 2026. Nu pot introduce nici alt an de frica sa nu complic lucrurile mai tare si sa fie surpreize la aeroport... Intrebarea este : Cu cat timp inainte se poate face checking-ul la aeroport? Fara a risca pierderea avionului!

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

1. Ii suni sau dai un mail cat mai repede.

2. Cu vreo 2 ore inainte de decolare.

| mihai69 a răspuns:

2. Adică check-in-ul nu? Se poate face online foarte bine; și eu am buletin cu dată lungă de expirare și am trecut data maximă din listă la check-in online - nu sunt niciun fel de probleme! Fă-l online și scapi de griji! La aeroport se face cam cu două-trei ore înainte de îmbarcare; dezavantaj - nu poți alege locul din avion.
1. mailul e unul standard, trimis de un robot. Dacă ai plătit două bagaje, două predai; vezi doar să nu fie mai grele!