| madu777 a întrebat:

Am cumparat bilete de avion de pe net, dar am gresit prenumele adica in loc de Cristian am scris Criatian.E vreo problema?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut, este doar speculativ. Personal consider ca nu ar trebui sa ai probleme.

Dar ca sa stai linistit, da un telefon la cei de la care ai cumparat biletul. S-ar putea sa te coste putin schimbarea numelui. Banuiesc ca in functie de asta si de ce spun cei de la companie vei lua decizia.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Contacteaza compania aeriana, e posibil sa ai probleme

| mihai69 a răspuns:

Mai bine să iei legătura cu compania și să declari greșeala de tipar, decât să nu te recunoască la check-in! Probabil nu va fi nicio problemă, dar nu e bine să te bazezi doar pe asta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E de preferat sa suni

| Vvistula a răspuns:

Suna si sesiseaza greseala, ca nu poti sa stii cum ramai fara zbor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca e problema. Asemenea probleme au fost is in transferui de bani din Italai sau alte tari spre Roamania.Numele nu se aseamana si ca atare sunt probleme.Contactezi compania aeriana si spui greseala.

| kiri11 a răspuns:

Cele de mai sus + ar fi indicat sa ai si confirmarea de plata a biletelor cu toate datele tale.

| Sfetnicul a răspuns:

Sigur ai probleme.