| Joker3134 a întrebat:

Am văzut la criterii ca daca vrei sa dai la politie trebuie sa nu ti se fi desfăcut contractul de munca dintr-o funcție publică. Adica tot in politie sa nu fi fost dat afara pentru motive disciplinare sau la orice meserie?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai de la politie, functii publice exista in mai multe domenii. In orice caz meseriile nu sunt functii publice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e si la armata. Daca esti dat afara disciplinar, sau daca iti dai demisia, nu te mai poti angaja in cadrul lor. Asa era acum ceva timp. Poate s-o mai fi schimbat ca au ramas fara oameni, si reangajeaza eu stiu...

Răspuns utilizator avertizat
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Si asta este o conditie, prevazuta de Ordinul MAI nr.177/2016.

Răspuns utilizator avertizat