| soph999 a întrebat:

ce as putea scrie intr-o felicitare de craciun? Aveti idei? As vrea un mesaj interesant care sa transmita ceva cititoruluibig grin
Sau daca stiti... vreo poezie frumoasa care merge scrisa in felicitarea de craciun. Daca aveti ceva idei... dati-mi niste sfaturihappy
Multumesc.
P. s. Felicitarea e pentru o profa
dau funditabig grin mercikisskiss

Răspuns Câştigător
| ♥кŧà ŧέ łüьέšŧέ♥ a răspuns:

Poate te inspiri dupa acest site. http://felicitari.ele.ro/Urari_--cm105_m1027.html

9 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Ma uit pe cer rasare o stea.
Oare-i a mea, sau Domnul vestitu-nea sosirea lui,
a mantuitorului?
Sa va dea domnul sanatate, pace si bunastare asupra dvs. si familiei dvs.craciun fericitlove struck

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu’n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

Ridica-ti fruntea ta CRESTINE
Azi catre RASARIT,
Si-n casa CANDELA SA ARDA
Caci DOMNUL NOSTRU S-A NASCUT!

Poate va ninge de Craciun, Si-n palma astfel sa adun, Fulgi reci de nea, dumnezeiesti, Cu ei si ingeri si lumina si povesti

Acum cand gerul iernii ne ingheata trupurile, sa lasam Sarbatoarea Craciunului sa ne incalzeasca sufletele, sa lasam Raza Dumnezeiasaca sa ne lumineze gandurile, sa lasam mirosul bradului sa ne purifice simturile si sa ne transformam inimile in torte arzatoare ale bucuriei!

Frumusetea Sarbatorilor de Iarna sa va gaseasca in case alaturi de cei dragi. Aceasta sarbatoare sa va aduca multa sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor.

In murumurul tainic al colindelor de Craciun sarbatorile de iarna sa va aduca lumina in ganduri, caldura in suflet, sanatate si fericire.

Sarbatoarea in spiritul sfant al Craciunului, este cand bunatatea noastra ne va patrunde-n gand, cand vom putea pleca privirea spre cei infrigurati si-i vom simti aproape, ii vom trata drept frati! Cand celor mult prea singuri, de semeni parasiti, sa le-aratam un gest ca totusi sunt iubiti! Si-atunci e sarbatoare si nimeni nu-i uitat, e un Craciun cu soare in stil adevarat!

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an! La Multi Ani!

Craciunul e credinta,
Craciunul e speranta,
Craciunul e puterea de a darui si de a primi dragoste!
Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!

In prag de sarbatori, cu pacea, lumina si caldura in suflet, va doresc sa aveti parte de zile minunate, de un Mos Craciun darnic si bun, sa va bucurati si sa asteptati anul ce vine. Craciun Fericit!

Inaripat cu fulgi de nea, un inger va patrunde-n casa, vestind ca Sfanta Nastere, va face viata mai frumoasa! Sarbatori fericite!

Raza de lumina de la Betleem sa se aprinda in casa, iar sarbatoarea bucuriei Nasterii Domnului si Anului Nou sa va aduca sanatate si pace sufleteasca tuturor! Sarbatori Fericite!

love struckpupici:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa scrii lucruri despre Craciun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Word vizan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa scrii; sarbatori fericite la toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ocazia mult asteptatei sarbatori a Craciunului iti urez ca pacea si calda speranta a Pruncului Iisus sa iti lumineze sufleul, sa iti aduca fericire si liniste interioara tie si celor dragi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna e un anotimp care uneste persoanele intre ele de craciun se intampla miracole si ita e un mesaj consideral ca pe un mesaj si vei simti caldura dintre tine si persoana respectiva noroc!good luck

| anonim24 a răspuns:

Cu ocazia sarbatorilor de iarna iti voi face o urare. Nu stiu exact cum sa o expun …. "sarbatori fericite" suna banal si nu transmite nimic, asa ca o sa-ti urez ca fiecare secunda pe care o petreci, fiecare actiune pe care o faci, fiecare persoana pe care o intalnesti, fiecare zambet pe care-l dai, fiecare lacrima pe care o versi, sa fie din inima si sa te ajute in dobandirea celui mai de pret bun in cautare caruia suntem, constient sau inconstinent, fiecare — fericirea.

Sarbatorile de iarna sunt magice. Ele leaga realitatea de basm.Va dorim sa aveti un Craciun fericit si un an nou ca in povesti! La multi ani!"

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an! La multi ani!

| anonim24 a răspuns:

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu’n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

| maariaan a răspuns:

Eu zic ca ea ar fi mult mai multumita daca ai scrie in felicitare ceva din interiorul tau, original, ceea ce simt cu adevarat decat sa copiezi un fragment dintr'o poezie. Ea stie sa aprecieze creativitatea si originalitatea, nu felul in care gasesti o poezie. Nu e tema de casa big grin Te detasezi de spatiul scolii si intri in perioada sarbatorilor. Simte si transmite cu adevarat si celorlati aceasta stare specifica sarbatorilor. O zi faina iti doresc si numai ganduri bune!