| CiciFagaras a întrebat:

Buna,cum stergi un cont de facebook?

Răspuns Câştigător
| trisoru a răspuns:

Ba da, uite aici Intri pe aceasta adresa:
https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
Te loghezi si pe pagina care se va deschide apesi butonul "Submit". Astfel contul tau va fi dezactivat, dar nu sters. Daca vrei sa il stergi definitiv, dupa ce l-ai dezactivat nu te mai loghezi 2 saptamani. Astfel contul tau va fi sters definitiv. Daca vrei doar sa il dezactivezi pentru o perioada nelimitata in ideea ca il vei refolosi candva intra pe profilul tau, apasa "Contul meu", "Setarile contului", "Dezactiveaza cont".

2 răspunsuri:
| trisoru a răspuns:

Ohh Papusico...sus in dreapta de la rotita dai Setari de confidentialitate--->Securitate ( e a 2a optiune stanga sus) --> Dezactiveaza-ti contul (apare cu albastru ultima setare pe centru ecranului)

| CiciFagaras explică (pentru trisoru):

Pai da, asta stiu.Dar nu exista vreo solutie sa il sterg detot.pentru ca daca scriu pe facebook e-mailul si parola imi intra din nou