| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a întrebat:

Buna,N-am lucrat in anul 2020 in Marea Britanie si as vrea sa stiu cum as mai putea ajunge sa lucrez acolo, specific cam lucrat in 2019.
Am auzit ca as putea sa platesc o viza, unde as putea plati aceasta viza? Si daca mai am posibilitatea sa lucrez in Marea Britanie,

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Contactează ambasada României din UK prin e-mail, telefon sau Facebook.
https://londra.mae.ro/node/258
Îi poți scrie exact ce ne-ai întrebat și pe noi. Cu cât mai multe detalii, cu atât vei primi răspunsuri mai exacte.

| ella7emma a răspuns:

Daca ai acte făcute( de exemplu NINo sau pre seattle) nu cred ca iti va trebui viza, daca nu ai si dorești sa lucrezi aici sau sa stai mai mult, ti le poți face doar pana in iunie. cel mai bine ar fi sa contactezi ambasada româniei din Anglia, ei te pot ajuta mai mult

| Violleta2022 a răspuns:

Te duci cu noul contract de munca, semnat de angajatorul din UK si de tine, la ambasada Mari Britanii si ti se pune viza, imediat pe pasaport.
Nu cred ca trebuie sa platesti pentru asta.