| ReHo a întrebat:

Buna seara.As vrea sa stiu cat este bursa la liceu, cand o primesc(O dată pe semestru sau in fiecare luna) si ce medie trebuie sa am pentru bursa de merit(adică ce medie trebuie sa am ca sa iau bursa).

1 răspuns:
| Basilievski a răspuns:

Bursa de merit se da la mediile peste 9, 50, cel putin la liceul unde mergeam eu, asa era. Eu nu am luat personal niciodata bursalaughing, dar colegii mei primeau in jur de 100 de lei. Mai exista si bursa de studiu ( ceva chestii daca familia ta are salariul lunar pe membru de familie mic ).