| anonim_4396 a întrebat:

De curiozitate, altii ce suma primesc la bursa de merit? Spuneti si de unde sunteti si la ce liceu/scoala/facultate studiati, si daca bursa o primiti in fiecare luna.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Suma ( contravaloarea bursei ) DEPINDE de localitate - este stabilită în funcţie de resursele bugetului local...

În anul şcolar 2013-2014, în Cluj, bursa de merit era de 90 lei.

Toate cele bune.

| Sephyroth a răspuns:

Eu sunt la Colegiul X-ulescu din localitatea Y si anul trecut am luat bursa de merit, nu e cine stie ce, in principui e 85 de lei lunar(daca nu ma insel), dar eu primeam la 3-4 luni bursa(adunat).

| BlackWings a răspuns (pentru Sephyroth):

Aceeasi suma am primit si eu, pe intreg semestrul nu in fiecare luna