| Pain03 a întrebat:

BUNA TPU! Am nevoie sa stiu daca urmatoarele sunt compatibile:

-Placa video MSI nVidia GeForce GT630, 4096MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

- Placa de baza Gigabyte H61M-DS2, socket 1155

- Procesor Intel® CoreTM i3 3220, 3300MHz, 3MB, socket 1155, Box

- Memorie Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, CL9 ValueRam

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Ai sa te convingi cand o sa o cumperi, eu nu as cumparao pentru ca va avea probleme grave in cazul titlurilor noi, le vei putea juca dar probabil la 1280x1024 si detalii mediu spre high.

11 răspunsuri:
| ovidiu13b a răspuns:

Wooooooooooooooooooooooooooow, cât ar costa o așa configurație? (aproximativ, doar unitatea) și referitor la întrebarea ta, nu știu big grin

| Seby90 a răspuns:

Da sunt, dar placa video e slabuta.

Iar la nivel de pret, nu depaseste 1400 lei.

| Pain03 explică (pentru Seby90):

Eu momentan am nVidia geforce fx 5500 deci ii da clasa grav.

| Pain03 explică (pentru Seby90):

Placa video MSI nVidia GeForce GTX650, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E Atunci asta ar fi mai buna?

| Seby90 a răspuns (pentru Pain03):

Da, gddr5 e mai bun, daca ai de unde sa scoti din buzunar banii pentru un 192 bits nu ai sa regreti.

| Seby90 a răspuns (pentru Pain03):

Stii ca i3 are placa video integrata similara (poate chiar mai buna) cu ceea ce intentionezi sa cumperi tu? Dupa parerea mea mergi cu aia integrata, tine banii care ii dadeai pe placa initial, mai strange 300-400 lei si iti iei ceva decent, nu te grabi ca o sa regreti.

| Pain03 explică (pentru Seby90):

Cum adica are placa video integrata? Ar merge assasin creed cu placa aia? Sau jocuri gen asta

| Seby90 a răspuns (pentru Pain03):

Nu la maxim, dar nici pe ce vrei tu sa cumperi nu o sa iti mearga, de asta iti sugerez sa mai tragi de bani, placa de pe i3 e aproape identica cu ce vrei tu sa cumperi.

Toate procesoarele de pe saria i3 i5 i7 au placa video onboard, si placile de baza care le suporta au iesire vga si unele si hdmi.

| Pain03 explică (pentru Seby90):

Ai putea sa imi dai niste detalii despre placa video integrata pe i3? Daca sti.

| Seby90 a răspuns (pentru Pain03):

Nu stiu, cauta si tu pe net. Gasesti benchmarkuri cu fps / puncte in diferite programe pentru teste.
Stiu ca are 1gb ram (folositi din rami de pe placa de baza) si undeva la 700 mhz.Cam ceea ce vrei tu sa cumperi oricum.

| Pain03 explică (pentru Seby90):

big grin Deci esti sigur de afirmatia asta? Ca are placa video integrata si merg jocuri gen assasin creed, gta 4, nfs pro street, just cause 2?