| AbcDaBcDe a întrebat:

Ar fi compatibile una cu cealalta :

-Placa de baza Asus H61M-E, socket 1155 DDR3

PCI Express

-Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

-Procesor Intel® Celeron® IvyBridge G1610, 2600MHz, socket 1155

-Memorie Kingmax DDR III 2GB, 1333MHz

Va rog cautati daca sunt compatibile ca eu nu prea ma descurc

Răspuns Câştigător
| Ex3MpL3 a răspuns:

Nu chiar fara probleme
Am si eu aceiasi placa video Gt630 si vreau sa zic ca ma suporta la ce cerinte vreau eu, dar nu pentru toate jocurile de exemplu Battlefield3 mil duce la low-medium din cauza procesorului

Revenind iti suporta tot ce ai zis tu, este o placa de baza buna suporta si procesor i7winking
Ram pana la 16GB pana la 2200mhz

1 răspuns:
| Georg3 a răspuns:

Salut!
Ceea ce ai scris tu aici sunt perfect compatibile, dar iti recomand sa iti iei 4 gb de ram de la Kingmax in caz ca o sa vrei sa-ti pui windows pe 64 bit!
Cu configuratia asta de aici o sa te joci tot ce e nou aparut fara probleme! iti garantez!
Salutari!